Bambum Bulaşık Sepeti ve Cochrane Amca

Bambum Bulaşık Sepeti ve Cochrane Amca

1800’lü yılların sonlarına doğu, verdiği görkemli davetlerle tanınan bir politikacı, dağ gibi yığılan bulaşıklardan, karısının daha fazla eziyet çekmemesini düşünüp, son derece basit aksamlı bir alet icat etti. Büyük bir bakır kazan içinde yerleştirilen aksam, hem deterjanı köpürtüyor, hem de motoru vasıtasıyla içine konulan bardak çanakların durulamasını yapıyordu.  1886 yılında patentini alıp, dünya fuarında büyük ödülün sahibi olan Cochrane, günümüz bulaşık makinalarının temelini atmıştır.
Su sisteminin düzenlenmesi, dünyadaki açıklık ve savaşların sona ermesi sonrasında, ancak 1950’lerde günümüz bulaşık makinalarına benzer tasarımlarımlar ortaya çıkabilmiştir. Ülkemizde ise, 1985 yılına kadar üretimi olmayan bulaşık makinaları, şimdilerde, her evin olmazsa olmazı, her kadının eli ayağı konumunda bir makinadır. Ancak her ürünü bulaşık makinasına koyup yıkayamıyoruz, yıkamamamız gerekiyor. Çelik ve cam bulaşık makinasına girebilen materyaller, özellikle teflon ve bakır cinsinden mutfak aletlerini, bulaşık makinasından uzak tutmak gerekiyor. Şişme ve koku yapabileceği için tahtadan yapılmış alet ve eşyaları da bulaşık makinasına sokmamak en iyisi.
İşte bu noktada anti bakteriyel özelliklerinden dolayı Bambum Bulaşık Sepeti imdadınıza koşuyor. Bambum Bulaşık Sepeti mutfağınıza şık bir görüntü kazandırırken, pratik kullanımınıza da yardımcı bir ürün olarak kullanılıyor. Davetlerden korkmadan bilmem kaç fonksiyonlu bulaşık makinamızı kullanırken,  bulaşık makinasını icat eden Cochrane amcanın önünde saygıyla eğiliyoruz.

Bambum Bulasik Sepeti ve Cochrane Amca Bambum Bulaşık Sepeti ve Cochrane Amca

Etiketler: , ,