Bambum Çevreci Öneriler Veriyor

Bambum Çevreci Öneriler Veriyor

Bambum’un çevreci önerilerine dikkat ederek, faturalarınıza, çevreye ve ülke ekonomisine katkı sağlayabilirsiniz. Evdeki birçok aletin kullanımında, ufak tefek değişiklikler ve bilinçli uygulamalar yaparak, harcanan enerjilerini azamiye indirip, dolaylı da olsa çevre dostu bir tutum içine giriyorsunuz. En basit yoldan evdeki 10 yaşını aşkın beyaz eşyalarınızı, yeni teknoloji kullanılarak üretilmiş A+ enerjili olanlarla değiştirmeniz, çok ciddi bir elektrik kaybını önlemenizi sağlıyor.
Televizyon, dvd çalar, bilgisayar gibi aletlerin kullanılmadıkları zamanlarda fişten çıkarılması 4 watt civarında, özellikle telefonlar için kullandığımız şarj aletlerini, işleri bittiği zaman fişten çıkararak çok ciddi bir elektrik kaybının önüne geçmiş oluyoruz.
Buzdolabı, çamaşır makinası ve bulaşık makinası modern evlerin vazgeçilmezleri arasında. Derin dondurucunuzdan aldığınız bir besini, dışarıda çözdürmek yerine, buzdolabınızın tam ortasına yerleştirerek çözdürürseniz, hijyenik çözdürmenin yanı sıra buzdolabınızda daha az enerji harcanmasını sağlamış olursunuz. -18 ve +5 altı ya da üstünde soğutmayı tercih etmeyin. Yiyeceklerinizi sıcakken buzdolabına yerleştirmeniz daha çok enerji harcamasını sağlayacaktır. Buzdolabınızın kapısının vakumlu ve çok iyi bir şekilde hava sızdırmadan kapanmasına da dikkat etmek gerekiyor.
Çamaşır makinalarını çok fazla ya da çok az doldurmak yine enerji kaybına sebep oluyor. Yeni nesil deterjanlar aşırı sıcak su istemeden, basitçe eriyebiliyorlar. Bu sebeple çamaşırlarınızı -30,-40 derecelerde yıkamak enerji tasarrufu sağlamanıza yardımcı olacaktır.
Bazı bulaşık makinalarının içindeki bulaşıkların, yıkanmış ya da kirli olduğunu anlayamazsınız. Makinaya sokmadan evvel ciddi bir su harcanarak akıtma işlemi yapar, tertemiz bulaşıkları bir de 60 derece de yıkarlar. Buna da hiç gerek yok. Bir peçete yardımıyla sıyrılan ve yemek atıklarından kurtulan bulaşıkları, 50 derecede yıkamanız, hijyenik bir yıkama, enerji ve su tasarrufu için faydalı olacaktır.

bambum cevreci oneriler veriyor Bambum Çevreci Öneriler Veriyor

Etiketler: , ,