Bambum Doğa Dostu Ambalaj Kullanıyor

Bambum Doğa Dostu Ambalaj Kullanıyor

Günden güne çoğalan dünya nüfusu ve buna bağlı olarak artan tüketim, çevrenin kirlenmesine neden oluyor. Bambum sağlıklı ev gereçleri olarak, üretimimizden, ambalaj malzememize kadar çevre dostu bir tavır sergileyerek, gelecek nesillere yaşanabilecek bir dünya bırakmayı hedefliyoruz. Bu tek başına yapılabilecek bir girişim değil. Geri dönüşüm konusunda milletçe ne zaman bilinçleneceğimiz bir yana dursun, size çok çarpıcı istatistiki bilgiler vererek, doğa dostu ürünler kullanmanın ne kadar önemli olduğunu anlatmaya çalışacağız.
Sadece Bambum ambalajlarında kullanılan karton ve kraft malzemenin nasıl bir geri dönüşüm sürecine girdiğine göz atalım. Karton ve kraft malzemeler sıklıkla ambalajlama tekniklerinde kullanılırlar ve doğal maddeden üretildikleri için, defalarca dönüştürülerek kullanma şansınız vardır.  En basitinden 1 adet Bambum Robiola-Tuzluk Biberlik takımı aldınız diyelim, karton ambalajını, geri dönüşüm kutularına atarak tekrar imal edilmesine katkı sağlayarak, dolaylı da olsa hava kirliğinin, su kirliliğinin ve su kullanımının azalmasında katkı sağlarsınız.
1 ton atık karton ambalajla 8 adet ağacın kesilmesini, en az 50 metrekarelik bir ormanın yok olmasını önleyebilirsiniz. Ülkemizdeki 50 milyon çam ağacını ve 30.000 hektarda ormanlık araziyi koruyacaksınız. 1 ton atık kâğıt çok fazla bir miktar gibi gözükse de, satın aldığınız her şeyi, geri dönüşüm ambalajlı olanından seçerseniz ve sizin gibi birçok insan bu şekilde bilinçli bir tüketim yaparsa, 1 sene de kaç ton atık kâğıt çıkaracağınızı düşünün artık.
Bambum olarak doğa dostu ambalaj kullanıyor ve çevre dostu her girişimi destekliyoruz.

Bambum doga dostu ambalaj kullaniyor Bambum Doğa Dostu Ambalaj Kullanıyor

Etiketler: , ,