Bambum Eskilere Kulak Veriyor!

Bambum Eskilere Kulak Veriyor!

Kadının 3 yeri beyaz olmalı der eskiler. Cildi, dişi, gözünün akı. Özellikle beyaz cilt soylu, tarlada çalışmayan, evlerde, saraylarda, konaklarda ikamet eden kadınları sembolize ediyormuş. Oysaki bir bildikleri vardır elbet diye düşünmeden, günümüzde bronzlaşmak için her türlü yolu deniyor, eskilerin sağlıklı beyaz ten kuralını göz ardı ediyoruz.
Cildimize güneş ışınları aşırı derecede gelince, bir çeşit savunma mekanizması kullanarak renk değiştirmesine halk arasında bronzlaşmak, tıbbı çevrelerde ise güneş yanığı adı veriliyor. Bukalemun kadar saniyeler içinde değişime uğramasak da, cildimiz önce kızararak tepki veriyor sonra kuruyor, nemsiz kalıyor, su topluyor hatta soyulmaya başlıyor. Cilt tiplerine göre çillenme ve el yüz gibi kısımlarda lekelenme sorunları ortaya çıkıyor. 1 hafta tatilim var, güneşle doğar, güneşle batarım diyorsanız yaklaşık 2-3 hafta sürecek olan bronz ten için cildinizde nasıl bir tahribata yol açtığınızı bilmeniz gerekiyor. Kırışıklar çoğalıyor, lekelenmeler çoğu zaman kalıcı oluyor, gel cilt kanseri diye çağrı yapıyor ve cildinize yapabileceğiniz en büyük kötülüğü yapmış oluyorsunuz.
Sağlıklı bronzlaşmak diye tabir edilen, belli saatlerde, güneş koruma faktörü yüksek kremlerle güneş banyonuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.  Sağlık misyonuna sahip Bambum sağlıklı ev gereçleri kullanarak iç güzelliğinizi desteklerken, dış güzelliğiniz ve cilt sağlığınız için güneşin zararlarından korunmanız gerekiyor. Öğle saatlerinde cildinizi güneşten koruyun. En az 30 faktörlü güneş kremlerini, dışarı çıkmadan yarım saat evvel sürün. Şapka, açık renkli ve pamuklu giysileri ve güneş gözlüğü kullanmayı alışkanlık haline getirin.

Bambum Eskilere Kulak Veriyor Bambum Eskilere Kulak Veriyor!

Etiketler: , ,