Bambum Saklama Kabında Pul Biber

Bambum Saklama Kabında Pul Biber

Yaz mevsiminde karınca gibi çalışarak, kışlık besinlerimizi hazırlamaya bu haftada devam ediyoruz. C vitamini deposu biber, acı ve tatlı tadıyla, yeşil, sarı ve kırmızı renkleriyle Türk yemeklerinin vazgeçilmezidir.

Dizi dizi biber kurularını her yerden temin edebilirsiniz fakat evde tertemiz yıkayarak, toplamda 1 saatinizi almayacak bir vakitte oldukça ekonomik biber kurularını yapabilmeniz mümkün. Ağustos itibariyle pazarlarda kilosunu 1.5 ila 2 TL civarında satın alabileceğiniz biberlerle bütçenize katkıda yapmış olursunuz. Kışın pratik ve en basit şekilde biberleri kullanabilmek için özellikle köylü pazarlarından biberlerinizi alın. Evde bol suda hepsini yıkayın ve sağlam iplere iğne yardımıyla baş kısımlarından delerek dizin. Evinizin en çok güneş alan kısmına asın ve kurutun. Kuruduktan sonra nemsiz bir ortamda depolayarak tüm kış yemeklerinizin içine kırarak tüketebilirsiniz.

İsterseniz kurumuş biberleri rondoda çekerek pul biber haline getirebilirsiniz. Hava almayan Bambum Saklama Kaplarına çektiğiniz biberleri koyun ve yemeklerinize çeşni niyetine ekleyin. Eğer kuruttuğunuz biberler acı ise, hazırlık aşaması ve sonrasında mutlaka ellerinize eldiven geçirerek işlemlerinizi gerçekleştirin zira acı biber derinizde tahrişlere sebep olabilir.

Bambum Saklama Kabinda Pul Biber 300x195 Bambum Saklama Kabında Pul Biber

 

Etiketler: , ,