Bambum Tepside Fala İnanma, Falsız da Kalma!

Bambum Tepside Fala İnanma, Falsız da Kalma!

İnsanların geleceğe olan merakı birçok fal türünün çıkmasına ve bununla beraber öngörülerinin fazla olduğu kabul edilen kişilerin türemesine sebep olmuştur. Kâhinler, falcılar ve müneccimler her devirde çok önemsenmiş, devletin resmi bir kurumu olarak görev aldığı zamanlar bile olmuştur. İslamiyet’te falcılığın yasak olmasına karşın, halk bu yasağı yumuşatmak adına “fala inanma, falsız da kalma” deyişleri türeterek, geniş fal kültürünün gelişmesine sebep olmuşlardır.

Hayvanların kemiklerinden, tas içine konan sudan, iskambil kâğıtlarından, yıldızlardan, baklagillerden, taşlardan farklı farklı birçok fallar türetmişler ve belki de inanmak istedikleri şeyleri 3. Şahıslardan duyarak, bir çeşit psikoterapik seansa tabi olmuşlardır. Günümüzde ise geleceğe olan özlem, ilgi ve merak hala devam ediyor. Fallar içinde hala en çok kabul gören ise kahve falıdır. Herkesin çok iyi kahve falı baktığına inandığı bir tanıdığı vardır ve Türk kahvesinin sohbeti eşliğinde usulüne göre kapatılan fincanlar, bir anda üç vakte kadar her şeyi gösterir. O üç vakit hiçbir zaman bilinemez, bakılan fal ve söylenenler o sohbette kalır ve unutulur gider.

Fal sembollere bakılarak, evrensel dizin olarak kabul edilen cisimlere benzetilir veya fincan sahibinin duymak istediklerini söyleyerek bakılır. Bambum Tepsinizin içine koyduğunuz kahve fincanlarınıza, en köpüklüsünden birer Türk kahvesi koyun ve en derininden sohbetlerinizi arkadaşlarınızla gerçekleştirin.  Sembollerin manasını bilmiyorsanız bile, beyin jimnastiği olur, arkadaşlarınızla güzel hayaller kurun.

Bambum Tepside Fala İnanma Falsiz da Kalma 300x199 Bambum Tepside Fala İnanma, Falsız da Kalma!

Etiketler: , ,