Bambum ve Şifalı Bitkiler

Bambum ve Şifalı Bitkiler

Bambum sağlıklı ev gereçlerini sadece besinleri tüketime ya da pişirmeye hazırlamak için değil, sağlıklı kürleri, bitkisel tedaviye yönelik karışımları yaparken de kullanabilirsiniz. Şifalı otlar bugün tüm dünyada tedaviye yönelik çalışmalarda kabul görmüş, hemen herkesin evde, pratik bitkisel reçetelerle hazırlayabileceği güzellik ve sağlık iksirleridir. İster evde kozmetik ürününüzü kendiniz yapın, isterseniz faydalı otları ezerek bir egzama merhemi hazırlayın, hepsinde içeriğinden emin olduğunuz, her öğesini kendiniz seçtiğiniz, taze ve saf olarak aldığınız bitkileri kullanın. Peki bu karışımları yaparken neden Bambum sağlıklı ev gereçlerini kullanmanız gerektiğini biliyor musunuz?

Şifalı bitkilerinizin gerçekten size şifa ve sağlık vermesini istiyorsanız, hazırlık aşamasında kullanacağınız aletlere de dikkat etmeniz gerekiyor. Evlerde hazırlanan bitkisel kürlerin yapım aşamasında kesinlikle alüminyum, bakır ya da teflon kapları kullanmamalısınız. Bu materyallerden yapılmış ev gereçlerinin içinde hazırlayacağınız bitkisel karışımlar, size faydadan çok zarar verecektir. İçerdikleri kimyasal niteliklerden dolayı, otların yararlı özelliklerini yok ederler ve reaksiyona girerek ciddi sağlık sorunlarına sebep olabilirler.

Bu sebeple kürlerinizi hazırlayacağınız alet ve edevatın materyalinin camdan ya da bambudan üretilmiş olmasına gayret edin.  Bambum bıçaklarını kullanarak doğrayın, bambum havanı kullanarak dövün ya da ezin, Bambum kâselerinin içinde sağlıklı bir amaca uygun olarak karıştırın.

bambumvesifalibitkiler Bambum ve Şifalı Bitkiler

Etiketler: , ,