Bambum’la Bilinçlenin

Bambum’la Bilinçlenin

Sadece Bambum ürünlerinden kullanarak, sağlıklı beslenebilmek mümkün olsaydı keşke. Siz ne kadar vitaminler gitmesin, Bambum bıçak kullanayım deseniz de, başka bir boyutu düşünerek, sebze ve meyvelerinizi seçerken de aynı hassasiyeti göstermeniz gerekiyor.  Meyve ve sebzelerin hangi aylarda çıktıklarını unuttuk. Kışın ortasında patlıcan közlüyor, avuç kadar çilekleri tüketiyoruz. Marketlerde satılan meyve ve sebzeler, sanki bir Hollywood’un çizgi film karakterleri gibi, sadece gözleri ve kaşları yok ve konuşamıyorlar. Her şey devasa boyutlarda.

Sera ürünlerini ayrı tutarak, her şeyi mevsiminde tüketmenizi öneriyoruz. Bambum ürünlerini kullanan bilinçli tüketicilerimizden, besin zincirlerinden ve tarımsal faaliyetlerin ülkemizdeki gelişmelerinden haberdar olmalarını, kısaca midenize her giren yiyeceğin, besin değerlerini ve üretim koşullarını sorgulamanızı diliyoruz.

Güneşle olgunlaşan ve renk alan en kıymetli besinlerden birisi olan domatesi ele alalım. Eğer satın aldığınız domatesin içi boşsa ve yuvarlak yapısını bozan sivri çıkıntılar varsa hemen rafa geri bırakın. Özellikle dik açıyla kestiğinizde tam orta kısmında sert ve beyaz bir yapıda olmaları da hormonlu bir domates şüphesini uyandırır. Hemen her çocuğun sevdiği salatalıkların, çok büyük ve uç kısımları simetrik olmayan, bir ucu kalın, bir ucu ince yapıda olanlarını satın almayın. İç kısmı ve tam ortasında bulunan çekirdek kısmı koftur, tadı bile yoktur, boşu boşuna para vermeyin. Biber dediğimiz besin, çekirdekli olur, çekirdeklerini sayamazsınız. Etli kısmı beyaz ve sert dokulu ise, biberi de almayın. Yumrulu, kenar kısmı şişkin, yan yana yapışık, etli kısmı sünger gibi olan tüm sebze ve meyveler hormonludur diyebiliriz.

Sanırım sepetiniz dolmadı ama yapacak bir şey yok. İşin doğrusu ve acı olan kısmı da bu zaten. Bu konuda bilinçlenip, etrafımızdaki herkesi de bilinçlendirmemiz gerekiyor. Organik besinler bulmaya çalışın, market sahibine diretin. Sonra aldığınız doğal tarım ürünleriyle yapacağınız her yemeği, gönül rahatlığıyla çocuklarınıza yedirin.

bambumla bilinclenin 300x300 Bambum’la Bilinçlenin

Etiketler: , ,