Bambumla Doğal Saç Bakımı Yapıyoruz

Bambumla Doğal Saç Bakımı Yapıyoruz

Şifalı bitkilerle kür yaparken, kullanacağımız aletlerin öneminden bahsetmiştik. Teflon, alüminyum ve bakır kaplardan uzak durup, bir adet Bambum Kase ve bir adet Bambum Kaşık kullanarak, doğal saç bakımı yapacağız.

Bitkisel saç bakımı yaparken en sık kullanılan malzeme zeytinyağıdır. Sızma zeytinyağını Bambum kâsenin içine koyun. Maydanoz, ıhlamur çiçekleri, biberiye, adaçayı ya da ısırgan gibi şifalı otlardan her hangi birisini 1 su bardağı suda bir taşım kaynatın. Kaynattığınız cezve çelikten ya da camdan yapılmış olsun. Zeytinyağını koyduğunuz Bambum kâsenin içine 2 Bambum kaşığı hazırladığınız bitkisel sudan ekleyin ve karıştırın. Bu karışımdan avucunuza dökün ve saç dibinden uçlarına doğru iyice yedirin. Ilık bir havlu ile kafanızı sarın. Havlu soğuyana kadar saçlarınızı açmayın. Kür sonrasında bir başka Bambum kâsenin içine 1 fincan bebek şampuanı ve yine 2 Bambum kaşığı hazırladığınız bitkisel sudan ekleyin ve saçlarınızı yıkayın. Banyo suyunuzun aşırı sıcak olmamasına dikkat edin.

Bu hazırladığınız bitkisel saç bakımı ile özellikle boyalı saçların beslenmesini sağlarsınız.  Yaz boyu güneşin zararlı ışınlarından koruyamadığınız saçlarınıza ve saç dökülmesine bitkisel bir çözüm olarak bu karışımı yapabilirsiniz.

bambumladogalsacbakimiyapiyoruz Bambumla Doğal Saç Bakımı Yapıyoruz

Etiketler: , ,