Bambum’suz Bir Akşam Yemeği

Bambum’suz Bir Akşam Yemeği

Yoğun iş temposundan dolayı ne yazık ki çoğu zaman evde yemek yapamıyor ve çocuklarında arzusuyla eve yemek söylemek zorunda kalıyoruz. Dondurucunuzdaki lezzetli ve sağlıklı yemek alternatifleri, evde isyana neden oluyor ve siz direttikçe, abur cubur öğünler kıymete biniyor. Siz yine de teklifinizi yapın, “Bambum kâselerine güzel bir salata, üzerine ızgara köfte, yanına bol ayran ve birkaç dilim tam tahıllı ekmek.” Yine mi olmadı? O zaman eve yemek söylemek yerine, ailecek dışarıya çıkarak, güzel bir mekânda sosyalleşmenin ve lezzetli yemeklerin keyfine varın.

Seçeceğiniz mekân, kalitesinden emin olduğunuz ve bol çeşidi olan bir restoran olsun. Özellikle yaz aylarında, çabuk bozulan, krema, mayonez, tavuk gibi besinleri tüketmemeye özen gösterin. Menüde yazan yemeğin malzemelerini okuyun ve sizinle ilgilenen garsona, ekstra sos ya da malzeme ekleyip eklemediklerini sorun. Oldukça mantıklı ve besleyici bir alternatif gibi gözüken yemek, yanına sos ve kızartılmış besinlerle gelince, fazladan gereksiz kalori almış olursunuz. Bu sebeple önünüze neler geleceğinden emin olun, istemediğiniz malzemeyi çıkarttırın. Gazlı içecekler yerine ayran ya da suyu tercih edin. Başlangıç için çorba ya da salata, midenizi şişirmek ve tokluk hissi kazandırmak için çok iyi seçeneklerdir.

Midemizden beynimize doyma mesajı ancak 20 dakika sonra devreye geçiyor. Bu sebeple yemeklerinizi yavaş yiyin. Sindirimin ağızda başladığını unutmadan, bol çiğneyerek, sohbet ederek, yavaş yavaş besinlerinizi tüketin. Çocuklar mutlu, eşiniz sakinleşmiş, şimdi sıra sizde, Pazar günü eşiniz Bambum Sağlıklı Ev Gereçlerini kullanarak sağlıklı ve lezzetli bir yemek hazırlayacak, çocuklar ise, mutfağı toparlayacak, sizde Bambum Blog’daki eğlenceli ve eğitici yazılarla baş başa kalırsınız.

bambumsuz bir aksam yemegi 300x144 Bambum’suz Bir Akşam Yemeği

Etiketler: , ,