Elma Olmasın, Kurabiye Olsun

Elma Olmasın, Kurabiye Olsun

Çocuklar okuldan eve dönünce, delirmişcesine bir şeyler alıştırmak istiyorlar. En azından akşam yemeğine kadar onları avutacak birkaç atıştırmalık yiyecek bulmak gerekiyor. Hem sağlıklı olsun, hem hoşuna gitsin, hem akşam yemeğine kadar idare etsin, hem de mızmızlanmasın istiyoruz.

Alın size iyi bir fikir, sağlıklı atıştırmalık, üstelik unsuz bir yalancı kurabiye tarifi. Elma olmasın, kurabiye olsun diyen çocukların bile yiyebileceği türden sağlıklı bir atıştırmalık. Sadece çocuklar için değil, pratikliğiyle her zaman yapabileceğiniz, misafirlerinize ikram edebileceğiniz bir tarif.

Elmaları güzelce yıkıyoruz ve kuruluyoruz. Elmaları Bambum kesme tahtasına koyarak yarım cm genişliğinde halkalar halinde Bambum meyve bıçağı ile dilimliyoruz. Dilimlediğiniz her elmanın yüzeyine isterseniz fıstık ezmesi, isterseniz bal sürün.  Onun üzerine yulaf ezmesi gezdirin. Bambum havanda kabaca cevizlerinizi dövün ve elmanın üstüne serpiştirin. Çocuğunuzun ağız tadına göre, fazla olmamak kaydıyla damla çikolata bile ekleyebilirsiniz. En üstüne tarçın ve Hindistan cevizi döküp, ikram edin. Ceviz yerine fındık, badem bile konulabilir. Evinizde ne varsa eklemeniz mümkün.  Afiyet olsun.

elma olmasin kurabiye olsun Elma Olmasın, Kurabiye Olsun

Etiketler: , ,