Evin Havasını Temizleyen 8 Bitki

Evin Havasını Temizleyen 8 Bitki

Yapılan araştırmalar bazı bitkilerin evin havasını temizlediğini, zararlı uçucu maddeleri soğurarak evden uzaklaştırdığını belirtiyor. Teknolojinin nimetlerinden faydalanalım derken, bir bakıyoruz evlerimiz NASA üssü gibi, her türlü elektroniğin barınağı haline gelmiş. Bilgisayardan tutunda, küçük ev aletlerine, cep telefonlarından, tıraş bıçaklarına kadar elektroniği günlük yaşamımızın ayrılmaz parçası haline getirdik. Elektroniğin hayatımızı kolaylaştırması kadar güzel bir şey yok fakat hepsinin etrafa yaydığı radyasyon ve benzeri zehirli gazlar ev içinde sıkışıp kalıyorlar. Zehirli gazlar sadece ev elektroniğiyle sınırlı değil maalesef. Mobilyaların cilasında, temizlik malzemelerinde, sigara dumanında, duvar boyalarında ve buna benzer birçok kimyasal malzemenin içeriğinde bulunuyor.

Zaman içinde aşırı yorgunluk, alerji ve migren ağrılarından şikâyet ediyorsanız, evinizin havasıyla alakalı bir sorun olabileceğini göz önünde bulundurmanızı öneriyoruz. Deneysel bir araştırmanın sonrasında, resimde de gördüğünüz bitkilerin,  evlerin havasını olumlu yönde değiştirdikleri, havayı nemlendirerek, uçucu kimyasalları emdikleri kanıtlanmıştır. Bu bitkiler zehirli havayı soluyarak, eve tekrar oksijen bırakırlar.

Sadece yapısal özellikleri değil, ortama kattıkları yeşil ve sakinleştirici atmosferle, huzurlu bir ev yaratmanız da mümkün.  Sağlıklı bir beden, sağlıklı bir ruh ve sağlıklı bir evi hak eden Bambum’culara yaşam alanlarının havasını temizleyen bu mucizevi bitkilere, evlerinde yer vermelerini öneriyoruz.

evin havasini temizleyen 8 bitki Evin Havasını Temizleyen 8 Bitki

Etiketler: , ,