Kim Demiş Çocuklar Salata Sevmez diye

Kim Demiş Çocuklar Salata Sevmez diye

Çocuklarımıza doğru beslenme alışkanlıklarını kazandırmak, özellikle de olabildiğince mineral ve vitamin deposu meyve ve sebzelerle beslemek için çabalıyoruz. Sabah saat 7’lerde yollara dökülüyorlar ve gün boyu okulda geçirilen vakitten sonra, sanki eve kıtlıktan çıkmış ve günlerdir yemek yememiş iştahıyla geliveriyorlar. Hafta sonu market alışverişlerinde en renkli ambalajlarıyla boy gösteren ve albenisi yüksek abur cuburlarla sepetimizi doldurunca, hafta içi okul dönüşü sağlıksız bir ara öğünün de önünü açmış oluyoruz. Onun yerine toplamda 10 dakikanızı alacak, ambalajlı abur cuburlar kadar renkli ve onlardan kat be kat vitamin deposu atıştırmalık bir tabak hazırlayabilirsiniz.

Uzmanlar, beslenme alışkanlıklarının, çok erken yaşlarda kazanıldığını ve özellikle annelerin bu konuya çok dikkat etmesi gerektiğini vurguluyorlar. Çıtır çıtır kıvırcıklar, marullar, mor lahana, havuç her çocuğun hoşuna gider, bir de el marifetinizi kullanıp, tabağını süslerseniz, hiçbir çocuk tadına bakmadan duramaz ve 2 lokmada biten hazır kek ya da bisküviler yerine salata istiyoruz diye tuttururlar.

Salataların üzerine hazır sos ya da mayonezli karışım soslar yerine, mutlaka evde kendi hazırladığınız limonlu, sızma zeytinyağlı sosları kullanın. Resimde gördüğünüz tabakta, A vitamini, C vitamini, potasyum, demir ve beta karoten bulunuyor. Üstelik hazır abur cuburlara oranla kalorisi oldukça düşük. Afiyet olsun. kim demis cocuklar salata sevmez diye Kim Demiş Çocuklar Salata Sevmez diye

kim demis cocuklar salata sevmez diye 1 Kim Demiş Çocuklar Salata Sevmez diye

Etiketler: , ,