Limon Kabuğu Mucizesi

Limon Kabuğu Mucizesi

Farkında mısınız, doğaya işe yaramayan, neden yaratıldığı anlaşılamayan hiçbir şey yok. Her şeyin bir işlevi olduğu gibi, her canlının metabolizmasına iyi gelen bir besin mevcut . Doğal atık sınıflandırmasına sokabileceğimiz meyvelerin kabukları bile, atık kelimesini hak etmiyor, yine bin bir türlü işleve fayda sağlayabiliyor. Limon kabuğu mucizesi ise farklı birçok alanda işimize yarıyor, üstelik kimyasal birçok malzemeden daha güçlü etkiye sahip.

Ekşi tadıyla salataların ve çayların vazgeçilmezi limonu sıkınca geriye kocaman bir kabuk kalıyor. Limon kabuğunu mikrodalga fırın, bulaşık makinası ya da çamaşır makinası temizliğinde kullanabiliyorsunuz. Makinalarınızın iç yüzeyine kabuğun iç kısmını sürdükten sonra nemli bir bezle kurulamanız yeterli olacaktır.

Kararmış metal eşyaları, bakırları ve çelik tencerelerinizi yine limonun kabuğuyla ovarak parlatabiliyorsunuz. Hoş kokusuyla buzdolabınızın içindeki kötü kokuyu yok ediyor, hatta balık pişirdikten sonra mum alevinde ocağınızın üzerinde yakarak, sinen kokuları uzaklaştırabiliyorsunuz. Evlerin sevimsiz misafirleri böcekler de limonun aromasından hiç hoşlanmıyorlar ve uzak duruyorlar.

Özellikle şekerpare ve kurabiyelerin içine 1 tatlı kaşığı limon kabuğu rendesi katarak, hafif bir mayhoş tat ve koku yakalamanız mümkün.

Son durulama suyuna, kaynatıp soğuttuğunuz limon kabuğu suyunu ekleyerek yağlı cildinizi ve saçlarınızı arındırabiliyorsunuz. Limon kabuğunun iç kısmını cildinizde özellikle siyah noktalar olan kısımlara sürdüğünüzde doğal bir peeling yapmış ve ölü hücrelerden cildinizi arındırmış oluyorsunuz.

limon kabugu mucizesi Limon Kabuğu Mucizesi

Etiketler: , ,