Mama Kaşığı Nasıl Olmalı?

Mama Kaşığı Nasıl Olmalı?

Bebeğinize ilk 6 ay sadece anne sütü verdikten sonra, ek gıdalara geçiş döneminiz başlar. Pratik bir şekilde annesinden beslenen bebek, şimdi midesine farklı besinleri almaya, birkaç ay sonra kendi mama kaşığıyla yemeğini kendisi yemeye başlayacaktır. Uzmanlar, bu dönemde ağız çevresinde alerjik reaksiyonlara neden olduğu için, 1 yaşına kadar metal mama kaşıklarını önermiyorlar. Mama kaşığı metal olmamalı, peki plastik mi olmalı? Bu sorunun cevabını düşünmeden anneler, hemen her markette satılan büyük bir ihtimalle geri dönüşüm plastiklerinden üretilmiş, renklendirilerek cazip hale getirilmiş plastik mama kaşıklarına yöneliyorlar.

Bebeğinizi büyütürken doğadan vazgeçmeyin, doğala yönelin. Küçük boyda tasarlanmış antialerjik Bambum kaşık setlerinden alabilirsiniz. Bambum kaşık seti doğal yapısıyla, bebeğinizin sağlıklı bir şekilde beslenmesini sağlayacaktır. Hafif oluşu ve ergonomik tasarımıyla bebeğinizin kendi kendine yemek yemesini kolaylaştırır.

8. aydan sonra, mama sandalyesine bebeğinizi oturtun ve altına mutlaka bir örtü serin. Yemeğini ve Bambum mama kaşığını önüne koyun ve onu kendi kendine yemesi için cesaretlendirin. Bırakın döksün, dağıtsın, yemeği hissetsin. Mutlaka yanında olun ve ona eşlik edin. Aslına bakarsanız bu çeşit egzersizlerle, hem ince motor gelişimini, hem de kısa zaman da yemeğe karşı bilinçlenmesini sağlamış olursunuz.

mama kasigi nasil olmali 300x199 Mama Kaşığı Nasıl Olmalı?

Etiketler: , ,