Önemli Sağlık Bilgileri

Önemli Sağlık Bilgileri

Teknolojinin gelişmesiyle, bedenimizi daha iyi anlayabiliyor, faydalı, faydasız her şeyin daha iyi bilincine varabiliyoruz. Fakat teknoloji her zaman bedenimizin yanında, ona destek veren bir mekanizmaya sahip değil, hatta teknolojik aletlerin çoğu bedenimize faydadan çok zarar verebiliyor. Telefonlar, bilgisayarlar, uzaktan kumandalar, arabalar ve diğer bütün elektronik eşyalar, pratik bir hayat yaşamamıza olanak sağlarken, daha hareketsiz, daha sağlıksız bir yaşam geçirmemize de sebep oluyor.

Ellerimizden düşürmediğimiz cep telefonlarımız, ufak bir ağrımız olduğunda hemen yuttuğumuz ağrı kesiciler, sıvı çeşitliliğinin fazlalaşmasıyla su yerine aldığımız diğer kalorisi yüksek içecekler, iş yoğunluğu sebebiyle yaşadığımız stres ve uyku düzensizlikleri, hepimizi hasta ediyor. Mecburum, bu şekilde yaşamak zorundayım, hayata ancak böyle yetişebiliyorum diyenlerdenseniz, en azından aşağıda sıraladığımız maddeler dâhilinde, birkaç noktaya dikkat ederek yaşamaya gayret etmenizi öneriyoruz.

Telefona sol kulağınızla cevap verin çünkü yapılan araştırmalar sağ kulağınızla cevap verdiğinizde beyninizin daha çok etkilendiği ve hücresel hasara sebep olduğu yönündedir.

İlaçları çok soğuk suyla içmeyin çünkü soğuk su sindirimi güçleştirir ve ilacın kısa sürede etki etmesini önler.

Saat 17’den sonra ağır yemekler yemeyin çünkü ortalama olarak gece 10’da uyuyacağınızı düşündüğümüzde, geriye kalan 5 saatte vücudunuz sindirim işlemlerini tamamlamış ve uykuya, dinlenmeye hazır hale gelmiş olacaktır. Eğer siz ağır yemekler yerseniz, sindirmeye devam edeceği için bedeniniz dinlenemeyecek, hatta uykunuz bile kalitesiz olacaktır. Bedeninizi resetlemek istiyorsanız, dinlenmesine ve işlem yapmamasına izin vermelisiniz.  Bu doğrultuda yine geceleri değil gündüz su içmeye, en geç 10’da yatağa girmeye, ilaç aldıktan sonra rahatlıkla sindirebilmek için en az 2 saat uyumamaya dikkat etmeniz gerekiyor.

Yapılan araştırmalar azalan telefon bataryalarının normalinden daha fazla radyasyon yaydığını kanıtlamış bulunuyor, bu sebeple telefonlarınızın şarj göstergelerine dikkat ederek, şarjları azaldığında kulaklık yardımıyla konuşmaya özen göstermelisiniz.

onemli saglik bilgileri Önemli Sağlık Bilgileri

Etiketler: , ,