Pratik Kullanıma Uygun Bambum Peçetelik

Pratik Kullanıma Uygun Bambum Peçetelik

Peçete deyip geçmeyin, aslına bakarsanız çok fazla işimize yarıyor. Birinci dünya savaşında pamuk kıtlığı yaşanması ve üreticilerin selülozla pamuğun karıştırıldıktan sonra inceltilmesi ile pratik bandajlar kullanılmaya başlandı. Hemşireler bu bandajlara makyajlarını silmeye, hatta bu bandajları özel günlerinde kullanmaya başladılar. Üreticiler bu fikirle yola çıkarak, selülozik pamuğu iyice incelterek havlu, kısaltarak tuvalet kağıdı, renklendirerek peçeteye çevirmişlerdir.

Tabi bunlar kullan at dediğimiz türden, kağıt peçeteler. Bu tarz bir fabrikasyon yapılmadan evvel, kumaş peçete kullanımı oldukça yaygın olup, farklı peçete katlama şekilleriyle sofralara konulurdu. 17. Yüzyıl Fransa’sında 400’e yakın peçete katlama tekniği vardı. Her davetlinin kendini özel hissetmesi adına, ev sahibi her birine ayrı figürler yaparak peçetelerini katlardı. Günümüzde bile masaya çok şık bir hava katan kumaş peçeteler, peçete yüzüklerinin zarafetiyle birleştirilerek kullanılıyor.

Annelerimizin çeyizinden çıkan ufak el silme havlularının yerini, kumaşa yakın kalitede kâğıt peçeteler aldı. Yıkama ütüleme derdi olmadan rengârenk masalarımızda kullanıyoruz. Sürekli koşuşturan, bir yerden bir yere yetişmeye çalışan çağımızın insanları için kumaş peçete bir yana dursun, en pratik şekilde masayı hazırlamak ve toparlamak gerekiyor. Bambum peçetelik ise şık görüntüsü ve yanına ekli Bambum tuzluk, biberlik aksamıyla, en pratik ön hazırlığınızı yapmanıza, şık bir masa hazırlamanıza yardımcı oluyor.

pratik kullanima uygun bambum pecetelik 300x199 Pratik Kullanıma Uygun Bambum Peçetelik

Etiketler: , ,