Ramazanda Ağız Kokusuna Bambum Şef Bıçaklı Çareler

Ramazanda Ağız Kokusuna Bambum Şef Bıçaklı Çareler

Ramazan ayının gelmesine sayılı günler kaldı. Oruç tutanların en çok sıkıntı çektikleri sorunlardan bir tanesi ise ağız kokusu oluyor. Ramazanın bu sene en sıcak aylara gelmesi sebebiyle özellikle ağız ve diş sağlığınla alakalı kontrollerinizi, bir an evvel yaptırmanızı ve ağız kokusuna sebep olan diş problemlerinizi ortadan kaldırmanızı tavsiye ediyoruz.

Özellikle eskiyen protez ve diş çürükleri sebebiyle ortaya çıkan ağız kokusu, oruçla birlikte daha da çoğalıyor. Eskiyen protez ve çürüklerin aralarına giren yemek artıkları, oruç sebebiyle tükürüğün daha az salgılanmasına ve daha çok bakteri oluşmasına sebep oluyor. Ağzınızda bulunan sorunlu dişlerinizin daha çabuk çürümesine ve diş eti rahatsızlıklarını daha çok yaşamanıza neden oluyor.

Bir an evvel bir diş hekimden randevu alarak, bu sorundan kurtulmalı ve rahat bir ramazan ayı geçirmelisiniz. Ağız kokusuna ve mide rahatsızlıklarına en iyi bitkisel tedavinin nane ve nane çayı olduğunu düşünürsek, Bambum kaselere yaptığınız muhteşem mevsim salatalarınıza 6-7 yaprak nane eklemenizi öneririz.  Nane çayı içinse, sıcak suyun içine birkaç yaprak nane ve adaçayı ekleyin ve bekletin ya da hazırladığınız bu karışımı buzdolabında soğuttuktan sonra tüketin.  Soğuttuktan sonra Bambum şef bıçağı ile incecik dilimler keserek nane çayınıza ekleyebilirsiniz.  İster soğuk ister sıcak, her iki yöntemde, hem susuzluğunuzu giderecek, hem de ağız kokunuza çare olacaktır.

Ramazanda Agiz Kokusuna Bambum Sef Bicakli Çareler Ramazanda Ağız Kokusuna Bambum Şef Bıçaklı Çareler

Etiketler: , ,