Sebze Sevmeyen Çocuklara Bambum Tavsiyeleri

Sebze Sevmeyen Çocuklara Bambum Tavsiyeleri

Anneler içgüdüsel olarak çocuklarını beslemeye ama en önemlisi sağlıklı beslemeye odaklanıyorlar. Fakat çoğu çocuk, şekerli, tuzlu ve yağlı besinleri tüketmeyi özellikle çok seviyor. Besleyici değeri olmayan bu besinlere ulaşmak artık çok kolay, üstelik artık sokağa çıkıp oyun oynayamayan,  televizyon ya da bilgisayar başında vakit geçiren, dolayısıyla aldığı enerjiyi yakamayan çocuklarımız var.

Çocuğunuza sebzelerin ve meyvelerin ne kadar sağlıklı olduklarını, içindeki vitamin ve minerallerin ne işe yarayacağını ancak 7-8 yaşına geldiklerinde anlatabilirsiniz. Uzmanlar bu yaştan evvel çocukların sadece tada ve görselliğe odaklandığını söylüyorlar. Bu sebeple yapacağınız böreğin ya da çorbanın içine sebzelerden karıştırabilir, fark ettirmeden tatlarına alıştırabilirsiniz. Kesinlikle ısrar etmeyin ama eşinizle beraber sebze yemeğinin lezzetinden bahsedip, tatlı dedikodusunu yapabilirsiniz. Özendirmek, model aldığı çizgi film karakterlerine konuyu bağlamakla olumlu sonuçlar alabilmeniz mümkün.

Resimde de görüldüğü gibi, likopen zengini domates, C vitamini deposu maydanoz ve en saf ve sağlıklı protein kaynağı yumurta kullanılarak bir tabak hazırlanmış. Hayal gücünüzü ve yeteneklerinizi konuşturun ve çocuklarınızın görsel olarak hoşuna gidebileceği sebzeler hazırlayın. Hazırlık aşamasında Bambum sağlıklı ev gereçlerinden kullanarak vitamin değerlerinin kaybolmamasını da sağlayabilirsiniz.

Sebze Sevmeyen cocuklara Bambum Tavsiyeleri 300x199 Sebze Sevmeyen Çocuklara Bambum Tavsiyeleri

Etiketler: , ,