Slow Food ve Bambum Ürünleri

Slow Food ve Bambum Ürünleri

Fast food alışkanlıklarına inat, geleneksel yemek kültürünün arkasında durarak, slow food akımını destekleyen birçok insan, iyi, temiz ve adil gıda felsefesini benimsiyorlar. Bambum ürünleri dolaylıda olsa, slow food akımını, kullanılan araç ve gereçlerle destekliyor. Her türlü gıda üreticisi, tüketiciye lezzetli bir ürün sunarken, ekolojik sistem içerisindeki canlılara zarar vermeden, temiz bir şekilde üretimini yapmalı ve bu sırada çiftçilerin emekleri de adil bir şekilde dağıtılmalıdır.

Midemize giren her besinin seçimini biz yapıyoruz, hangimiz bu ürünlerin nereden geldiğini ve nasıl koşullarda bize ulaştığını sorgulıyoruz? Vurdumduymaz olmadan, merak ederek, bilinçlenmemiz ve slow food akımını desteklememiz gerekiyor. Gastronomi ile uzaktan yakından ilgisi olan herkes, fast food kültüründen uzaklaşıp, uluslararası firmaların denetimsiz güçlerine şaşkınlıkla bakmıştır. Her ülke mutfağıyla geleneksel kültürünü devam ettirir, gıda gelenekleri kaybolursa standart tek tip ürünlerle beslenerek, hem kültürümüzü hem de sağlığımızı kaybedeceğiz.

Bambum ürünleri kullanan bir anne Bambum bıçağıyla çocuğunun hamburgerini ortadan ikiye keserek, “aman yavrumun yediği hamburgerin vitamini kaybolmasın” absürtlüğü yapmaz. Bambum ürünlerini kullanan herkes,  slow food organizasyonunun fark etmeden gönüllüsü olmuştur.

slow food ve bambum urunleri Slow Food ve Bambum Ürünleri

Etiketler: , ,