Tadına Bakmadan Alma Ablaa

Tadına Bakmadan Alma Ablaa

Çocukluğumuzda belki de ilk öğretilen şeyler, dışarıdan gelince ellerin yıkanması ve meyvelerin yıkanmadan yenmemesi gerektiğidir. Oldukça kırmızı ve temiz gözüken bir elmanın yolculuğunu düşünün. Organik bir ürünse, hayvan gübresi ve farklı bitkilerin özleri kullanılarak hazırlanan karışımlarla ilaçlanırlar, birçok sinek, böcek kuşla haşır neşir geçen bir büyüme evresinden sonra, işçiler elleriyle toplayarak kamyonlara, oradan yine el yardımıyla kasalara, yine manuel olarak market raflarına aktarılırlar.

İyi tarımla elde edilen bir elma ise, Tarım ve Köy işleri Bakanlığının izin verdiği ölçülere sadık kalınarak, kimyasal ilaçlaması yapılır, yine birçok manuel süreçten geçer ve pazarda “tadına bakmadan alma ablaa” sözleri eşliğinde tezgâhta yerini alır. Kısaca, yere düşer, üzerine böcek ya da hayvan konar, birçok insanın eli değer.  Tadına bakmadan almam prensibine sahipseniz, elbisenizin en güzide yerine şöyle bir silerek, yersiniz. Yukarı da saydığımız birçok aşamayı da mideye indirmiş olursunuz.

Bambum sağlıklı ev gereçleri kullanıcılarına, satın aldıkları meyveleri bol suda yıkadıktan sonra 10 dakika sirkeli suda bekletmelerini öneriyoruz. Tekrar bol suda yıkayarak yemeye hazır hala getirmeniz gerekiyor. Doğru şekilde yıkandığından emin olmadığınız yerler de ise,  mutlaka meyvelerin kabuklarını soyarak tüketin. Meyvelerin yıkanmadan yenmediğini 4-5 yaşlarında öğreten annelerimizin kulaklarını çınlatmayalım.

tadına bakmadan alma ablaa Tadına Bakmadan Alma Ablaa

 

Etiketler: , ,