Tam Buğday Unlu Krep

Tam Buğday Unlu Krep

Krep oldukça kurtarıcı bir yiyecek çünkü içinde 3 temel besin öğesini barındırıyor. Süt, yumurta ve un. Kurtarıcı diyoruz çünkü çocuklar krepi çok seviyor ve içine yediremediğiniz her besleyici öğeyi ekleyerek, muhteşem bir dürüm haline getirebiliyoruz.  Üstelik içine bal, ceviz, peynir ya da pekmez gibi besin değeri yüksek yiyecekleri de sürerek, farklı birçok çeşit krep hazırlayabiliyoruz.

Ununuzu tam buğday unundan tercih edin, yumurtanız bulabilirseniz doğada serbest dolaşan tavuğun yumurtasından olsun, sütü ise uzun ömürlü değil, günlük pastörize cam şişede olanlarından alın.

Tam buğday unlu krep tarifine gelince, 1 adet yumurta, 1 su bardağı süt, 1,5 çorba kaşığı tam buğday unu kullanacağız. Hepsini tel çırpıcıyla iyice çırpın ve sıcak tavanın üzerine dökün. Muhteşem bir aşçı edasıyla ters yüz ederek, her iki tarafı eşit miktarda pişirin ve tabağa aktarın. Önce peynir sürün, sonra pekmez, sonra bal, isterseniz ceviz ekleyin, isterseniz Bambum bıçakla doğradığınız meyve parçacıkları serpiştirin. Bir ucundan sararak dürüm yapın ve eşit 2 parçaya kesin. Tabağı, çocuğunuzun seveceği şekilde yine sebzelerden hayvan figürleri yaparak süsleyebilirsiniz. Sürme, doğrama ve çırpma işlemleri sırasında çocuğunuzdan yardım alarak, beraber eğlenceli vakit geçirtam bugday unlu krep1 Tam Buğday Unlu Krep ebilmeniz de mümkündomatessalatalık 150x150 Tam Buğday Unlu Krep .  Afiyet olsun.

tam bugday unlu krep Tam Buğday Unlu Krep

Etiketler: , ,