Uzay Üssü Mutfaklara Bambum

Uzay Üssü Mutfaklara Bambum

Mutfak sözcüğünün kökeni -tabh yani -pişirme olan Arapça bir sözcükten türemiş ve matbah dilimize mutfak olarak yerleşmiştir. Mutfaklar, yüzyıllardır değişmeyen adetlerin ve görgü kurallarının oluşturulduğu ve tam anlamıyla ulusların kültürlerini yansıttığı, ailenin temelini oluşturan tabahat yani aşçılık, yemek pişirme sanatının merkezi olmuştur. Her kültür kendi yemeklerini, coğrafi yapılarına, din ve görgü kurallarına göre düzenlemiş, mutfakları ateşin ve suyun eksik olmadığı alanlara konumlandırmışlardır.

Ateş ve suya, tezgâh eklenmiş, tel dolap konulmuş ve modernleşme eğilimi ancak 1950’lerde görülmeye başlanmıştır. Günümüzde ise, tüm teknolojik aletlerin seferber edildiği, yemek pişince haber veren, bulaşıkların kirlilik durumuna göre program yapabilen, el değmeden hamur yoğuran, donduran, bölen, parçalayan mutfak aletleri tasarlanıyor.

Bambum sağlıklı ev gereçleri ise, bu teknolojik akşamların içinde belki biraz nostaljik ve doğal tasarımıyla, farklı bir mutfak konsepti oluşturmanıza yardımcı oluyor. Inoxun, siyahın ve beyazın hâkim olduğu ev aletlerinin yanında, içinizi açan doğal rengiyle, sıcak dokunuşlar hissetmenizi sağlıyor. Uzay üssü görünümlü mutfaklara, canlı ve sıcak bir mutfak tasarlamak için bambunun doğal görünümünden faydalanabilirsiniz.

Uzay ussu Mutfaklara Bambum 300x79 Uzay Üssü Mutfaklara Bambum

Etiketler: , ,