Yaşamak için Meyve, Sağlığınıza Değer Katmak için Bambum

Yaşamak için Meyve, Sağlığınıza Değer Katmak için Bambum

Her şeyin başı sağlık, sağlıksa doğadan geliyor. Sağlığınıza değer katmak içinse Bambum ürünlerini kullanıyorsunuz. Vitamin deposu meyveler hem sentetik olmayan şeker tüketimi yapmanıza, hem de farklı sorunlarınıza çare oluyorlar. Peki, meyvelerin neye iyi geldiğini, içlerinde hangi vitaminleri barındırdıklarını biliyor musunuz?

Ülkemizde en çok tüketilen meyve elmadır. Elma C vitamini, folik asit ve pektin içeriyor. Posa oranı oldukça fazla olan elmanın bağırsak sistemi üzerinde olumlu etkisi, kan şekerini kontrol etmesi ve vücut direncini artırması gibi özellikleri var.

Yerler şıralandı, yaz geldi derler, dut bol lif içeriği olan, bağırsak çalıştırıcı ve K, C vitamini deposu bir meyvedir.

Kiraz, ise fosfor, kalsiyum ve potasyum zengini bir meyvedir. Diş çürüklerinin oluşumunu engeller, doğal bir idrar söktürücüdür.

Anadolu’nun çoğu yerinde yenidünya denilen malta eriği ise, havuçla yarışır A vitamini deposuyla gözlere çok iyi gelir.

İster yaş yiyin ister kurusunu tüketin incir sindirime yardımcı, bol posalı, kalsiyum ve fosfor zengini bir meyvedir.

Ananasın konservesini değil de, taze satılanını alın. Artık hemen her markette dilim dilim doğratma imkânınızda var. Ananas, potasyum, fosfor ve demir yönünden zengindir ve cilt sağlığına çok iyi gelir.

Karpuzun çekirdeksiz olanlarından sakınarak, böbrek taşı ve toksin atmanıza yardımcı olabilirsiniz. Yüksek oranda su içerdiğinden ötürü su ihtiyacınızı da karşılar.

Vücudun savunma sistemini güçlendiren şeftali, kansızlığa ve kabızlığa iyi gelen kayısı, karaciğer dostu vişne, doğal ateş düşürücü ahududu, bağışıklık sistemini koruyan muz, en güçlü antioksidan sayılan narenciyeleri sofranızdan eksik etmeyin.

Bu saydığımız meyveleri, sağlıklı bir kür haline sokmak için, Bambum bıçaklarıyla vitaminleri kaybolmadan doğrayarak, meyve salatası yapabilir ve Bambum kâselerinde servis edebilirsiniz.

yasamak icin meyve sagliginiza deger katmak icin bambum 300x225 Yaşamak için Meyve, Sağlığınıza Değer Katmak için Bambum

Etiketler: , ,