Yaşlanma Karşıtı 10 Besin

Yaşlanma Karşıtı 10 Besin

Zamana karşı gelebilmek herkesin hayalidir. Yaşlanmanın ardında genetik birçok faktör olsa da, zamana karşı koymanın, bilim çevreleri tarafından kabul edilmiş temel noktaları da bulunuyor.  Stressiz bir hayat, sağlıklı beslenme ve spor en çok tavsiye edilen maddeler. Sigara ve alkol tüketimi ciddi anlamda yaşam kalitesini düşüren ve erken yaşlanmaya sebep olan faktöreler arasında. İnsan ömrünün son 50 yılda, ortalamanın üzerine çıkarak uzamasını, ister gelişen tıbba, ister konforlu hayat standartlarına bağlayalım, hepsinin ardında temelde tek gerçek yatıyor. Artık ne yediğimize, ne içtiğimize dikkat ediyor, sağlığımıza eskisinden daha çok önem veriyoruz. Hangi besinden ne oranda yememiz gerektiğini, neyin neye iyi geldiğini inceliyor, çocuklarımızı da bu şekilde beslemeye gayret ediyoruz.

İşte bu bilgiler ışında elden ayaktan düşmeden, uzun yıllar sağlıklı bir şekilde yaşayabilmenin formülü, resimde gördüğünüz 10 mucizevi besinden geçiyor.

Avokado, tropik bir bitki olsa da hemen her markette artık bulunabilen bir meyve. İçinden çıkan kocaman çekirdeği, verdiğiniz paranın yarısını çöpe attığınız hissini uyandırıyorsa, yaşlanma karşıtı 10 besin listesinden en ucuzu olan suyu bol bol tüketin. Sadece yaşlanmaya değil birçok farklı özellikleriyle baş tacı kabul edilen sarımsağı da bol bol kullanmak gerekiyor. Sarımsağın faydalarına ve sarımsağın neden Bambum havanda dövülmesi gerektiğine dair, daha evvelden bir yazımızı paylaşmıştık sizlere. Kış mevsiminde sıcak çayını yaparak içebileceğiniz zencefil, yanına sağlıklı atıştırmalıklar kabul edilen kuruyemişlerle tüketilebilir. Tahılların en az rafine edilmiş olanlarından ve kış sebzeleri olan turpgiller familyasından mutlaka bol bol yemek gerekiyor. Seretonin deposu karpuz ve yoğurdun içine karıştırarak tüketebileceğiniz böğürtlenleri de sofralarımızdan eksik etmemenizi öneriyoruz.

yaslanma karsiti 10 besin Yaşlanma Karşıtı 10 Besin

Etiketler: , ,